Reference

Matthias Trabandt

Učitel němčiny, logoped a profesionální trenér rétoriky

Na Jolanu jako koučku v oblasti výživy mě upozornila moje kamarádka. Během dlouhého lockdownu se v oblasti břicha místy vytvořily tukové polštářky, kvůli kterým mi byly těsné jak kalhoty, tak i košile. Na jaře jsem Jolanu kontaktoval. Během našich on-line schůzek mi vysvětlila, čemu mám při stravování věnovat pozornost. 

Pravidelná fotodokumentace mých pokrmů na začátku pomohla k analýze mých stravovacích návyků. Už jen tento krok měl velký účinek, protože jsem si díky tomu uvědomil, jak nepravidelně a nezdravě jsem se stravoval. Poté jsme probrali mé chuťové preference a sportovní aktivity. Uvědomil jsem si, jak důležité je všechna kritéria sledovat. Jak kroky za den, tak i denní hmotnost, abych viděl změny a zůstal motivovaný. 

Své stravování jsem upravil tak, že jsem začal jít třikrát místo pětkrát denně. Kromě snídaně jsem se soustředil na to, abych k obědu a večeři jedl jen malé množství sacharidů, případně je vynechal úplně. Kromě snídaně nejím nic sladkého a také pití alkoholu jsem omezil. Díky těmto změnám jsem dosud zhubnul o 8 kg a opět se vejdu do mého oblečení. 

Při koučinku s Jolanou jsem zjistil, že v jídle není nic zakázáno, ale vše je otázkou kdy a kolik toho jíst. Jolany koučink mohu každému doporučit. S porozuměním a trpělivostí vás provede často nelehkými začátky. Změnit způsob stravování není žádná krátkodobá záležitost. Ten proces je spíše zdlouhavý. Ale vyplatí se na svých zvyklostech zapracovat, aby byl člověk se sebou spokojenější.

Formulář

Vyplňte prosím formulář