Reference

Ing.Dana Kuchařová

Vedoucí odboru ve státní správě

20 kg za 7 měsíců.

Můj projekt „Win–Slim, zhubnout na optimální váhu“ skončil úspěchem. Pod trpělivým vedením mé koučky Jolany jsem postupně zhubla celkem 20 kg. Trvalo to 7 měsíců, ale výsledky stojí za to.

Po vánočních svátcích jsme se s manželem rozhodli, že je čas na závážné změny. Čísla na váze nás šokovala, tolik jsme nikdy nevážili. Věděli jsme, že naše kamarádka se hubnutím a koučinkem zabývá, a tak jsme se na ni obrátili. Moje situace byla atypická – jsem diabetička a byla jsem po operaci kolene. Potřebovala jsem individuální přístup. Podařilo se nám však najít řešení. Díky tomu dnes už nemusím při každém pohybu přenášet 20 kg navíc, což odpovídá zhruba dvěma balením vody v 1,5 litrových pet-lahvích.

Pod pevným, ale laskavým vedením koučky Jolany jsem provedla zásadní úpravy ve svém jídelníčku i v celkovém přístupu k jídlu. Nyní jím maximálně třikrát denně. To je zásadní změna oproti pěti denním jídlům, na která jsem byla zvyklá jako diabetička. Monitorováním hladiny cukru jsem si ověřila, že mé tělo nový režim zvládá bez problémů. Nezažívám pocit hladu, jak tomu bývá u jiných diet. Naučila jsem se odlišit skutečný hlad od pouhé chuti na jídlo a najít pocit sytosti.

Během 7 měsíců jsem nejenom upravila svůj jídelníček, ale také zásadně změnila svůj přístup k sobě samé, ke stresu a k pracovní zátěži. Pravidelný pohyb je nyní součástí mého života. Změny stravovacích návyků (asi 25% úspěchu) a fyzické aktivity (zhruba dalších 25%) jsou sice důležité. Avšak zásadní část, zbylých 50%, tvoří změna myšlení a přístupu k sobě, své práci, ke zdraví a v neposlední řadě ke svému okolí.

Změna myšlení byla pro mě velmi náročná. Člověk musí překonat nejen své dlouhodobě zažité stereotypy, ale zároveň se musí vyrovnat s někdy až urputnými prostesty lidí ve svém okolí.

K tomuto procesu mi Jolana průběžně poskytovala cenné odborné rady, vysvětlovala, co je třeba změnit v denním režimu, doporučovala relevantní knihy a články a byla psychickou oporou na cestě k mojí optimální hmotnosti. Během naší spolupráce jsem však dosáhla mnohem víc než jen úbytku váhy – a sice celkového zlepšení zdravotního stavu.

Podařilo se mi dosáhnout svého cíle. V takový úspěch jsem nedoufala. Nyní přichází další výzva: udržet si tuto zdravou váhu dlouhodobě. Lákadla a pokušení jsou všudypřítomná. Jsem však i nadále pod „lehkým monitoringem“ mé koučky, takže jsem si jistá, že to zvládnu.

 

Formulář

Vyplňte prosím formulář